Рукомет: Златар надиграо и Дубочицу

Сломили отпор гостију у задњих 15 минута

Рукометаши Златара синоћ су, уз френетичну подршку са пуних трибина, изборили победу против Дубочице која је уз Обилић најозбиљнији кандидат за пласман у Супер лигу.

Нововарошани су тек у задњих петнаестак минута успели да сломе отпор борбених гостију из Лесковца и да добију утакмицу, резултат 29:27. Дубочица је прво полувреме завршила у своју корист (15:16) и водила све до 44 минута игра када Златар прелази у водство 22:21. Колективном игром домаћи играчи су успели да сачувају стечену предност и освоје два важна бода, а њихову борбеност публика је наградила дуготрајним аплаузом.

Најефикаснији у редовима Златара био је Вуковић са 11 постигнутих голова. За Златар су играли још и : Хаџибеговић ( 6 одбрана), Антић, Ристовић (9 постигнутих голова), Ракоњац ( 2 ), Ајановић (4), Матовић , Бујишић, Б. Зечевић , Џекулић (1), Савић (1), Бојановић , Мијовић (1), Јелић (4 одбране), Маринковић и Н. Зечевић.

Због Васкршњих празника идућег викенда је пауза у првенству, па је 18. коло на програму 22. Априла. Златар у Лазаревцу игра против Колубаре.

Након 17 одиграних кола расперед на табели Супер Б лиге је следећи: 1/Обилић 28; 2/ Дубочица 25; 3/ Мокра Гора 24; 4/ Полет 22; 5/Златар 18; 6/ Колубара 16; 7/ Нови Пазар 15; 8/ Прибој 15; 9/ Синђелић 14; 10/ Врање 13; 11/ Инђија 9 и 12/ Топличанин 1 бод.