И друга медаља за Нову Варош на МОСИ у Бајиној Башти. Сребро је освојила женска екипа у планинарству, у саставу Марија Поповић, Ана Софтић и Наташа Бучевац.
Такмичење у планинарству одржано је јутрос на Перућцу. У конкуренцији је било осам екипа, а Нововарошанке су пет километара дугу и изузетно тешку такмичарску стазу са осам контролних тачака, успешно савладале за један сат и 22 минута. Такмичење је први пут организовано под покровитељством Планинарског савеза Србије, а такмичари су користили нове професионалне карте.
Ово је иначе пета медаља за редом коју је женска екипа у планинарству освојила на МОСИ. Златом су се окитиле на Играма у Колашину и Вишеграду, а сребром у Новој Вароши и Ужицу.
На Међуопштинским омладинским спортским играма које су ове године од 8. до 12. јула у Бајиној Башти, Нова Варош има такмичаре у осам од укупно 17 дисциплина. Како смо већ писали, сребрну медаљу јуче је освојио и атлетичар Урош Мишић у трци на 800 метара.



Коментари