Сутра нова акција добровољног давалаштва крви, од 9 до 15 часова

У јануару се одазвало 67 добровољних давалаца (Фото: В. Поповић)

У јануару се одазвало 67 добровољних давалаца (Фото: В. Поповић)

Општинска организација Црвеног крста Нова Варош у четвртак 27. фебруара организује акцију добровољног давалаштва крви, другу по реду од почетка ове године. Акција се спроводи у периоду од 9 до 15 сати у просторијама Дома културе „Јован Томић“, у сарадњи са ужичким Заводом за трансфузију крви.

Из Црвеног крста позивају Нововарошане и Нововарошанке да још једном покажу хуманост на делу и дарују крв како би помогли људима у невољи, јер су залихе свих крвних група готово на минимуму.

-Очекујемо још једну успешну акцију, каква је била и претходна одржана крајем јануара, када је прикуљено 36 литара крви. Драгоцену течност тада је дало 67 добровољних давалаца, од којих је седам жена и петоро наших суграђана који су први пут даривали крв – кажу у Општинској организацији Црвеног крста.

 

Подели ову вест:

Коментари

    Објављени коментари представљају приватно мишљење аутора коментара, односно нису ставови редакције “Варошких новина”. Коментари који садрже псовке, увреде, претње, говор мржње и нетолеранцију неће бити објављени. Редакција “Варошких новина” задржава право избора коментара који ће бити објављени.